0
OGRODY ZIMOWE FLANDRIA

    

Starannie zaprojektowany, stworzony z materiałów o wysokiej jakości i trwałości, ogród zimowy     zwiększa powierzchnię    mieszkalną nowo zbudowanego lub       poddanego renowacji domu. Zakres stosowania werandowych systemów aluminiowych  flandria  jest jednak dużo większy : pokrycia basenów, świetliki w centrach handlowych, oranżerie  to tylko niektóre z możliwości.
Wysoka jakość rozwiązań technicznych pozwala na uzyskanie doskonałych walorów estetycznych, przestrzeni, nasłonecznienia przy jednoczesnym zachowaniu cech funkcjonalnych takich jak izolacyjność termiczna oraz ochrona przed wiatrem i wilgocią.

 KSZTAŁT I ROZWIĄZANIA TECHNICZNE
W systemie werandowym flandria możliwe jest uzyskanie dużej róznorodności kształtów i form : od prostych, jednospadowych do skomplikowanych o wielokątnej podstawie i wielospadowym dachu. Możliwe jest to dzięki szerokiej gamie systemowych akcesoriów połączeniowych i wykończeniowych.
W ścianach werandy możliwe jest stosowanie całej gamy systemów okiennych i drzwiowych.
Funkcjonalnością wyróżniają sie drzwi przesuwne dwu-, trzy- lub czterodrzwiowe pozwalające na uzyskanie dużych powierzchni otwarcia.

Podstawowym elementem części dachowej ogrodu zimowego są krokwie o prostym lub stylizowanym kształcie, z rowkami pozwalającymi na mocowanie zasłon przeciwsłonecznych lub oświetlenia. Stosuje się krokwie o różnych przekrojach w zależności od wymaganej nośności, która uwarunkowana jest rodzajem wypełnień oraz rozmiarami werandy. Uzyskanie dużych rozpiętości dachu możliwe jest dzięki zastosowaniu profili wzmacniających wprowadzanych do krokwi (np. do pokrywania basenów). Do łączenia dwóch połaci dachu stosowane są belki koszowe, utworzone z dwóch profili połączonych specjalnym profilem przegubowym.

System zapewnia odprowadzanie wody spływającej z dachu do rynny poziomej (o prostym lub stylizowanym kształcie) a nastepnie przez filtr PCV do rynny pionowej. Ewentualne infiltracje wody np. przez sruby zbierane są do specjalnych profili znajdujących się wewnątrz krokwi i przez nie odprowadzane są do rynny.

Szczelność dachu zapewniona jest przy pomocy uszczelek EPDM (podwójne uszczelnienie przy rynnie, uszczelki przy kalenicy i przy murze, w połączeniu krokiew-wypełnienie-pokrywa krokwi, uszczelki zakrywające śruby w profilach dachowych)

System zawiera całą gamę elementów pozwalających na nadanie konstrukcji nowoczesnego lub tradycyjnego wyglądu. Należą do nich elementy ozdobne mocowane na kalenicy, na końcach lub pod rynna, elementy maskujące zakończenia i łączenia profili.


WYPEŁNIENIE DACHU
Dla dachu można stosować całą gamę wypełnień różnych typów i grubości w zależności od wymagań indywidualnych klienta. Szyby o niskim współczynniku przepuszczalności ciepła, szyby pokryte specjalnymi powłokami zabezpieczajacymi przed promieniowaniem ultrafioletowym, szyby bezpieczne, antywłamaniowe, płyty poliweglanowe to kilka z wielu możliwości.

KOLORoswietlenie
Werandy budowane są z profili aluminiowych, lakierowanych w jednym z szerokiej gamy kolorów RAL.

Lakierowanie termiczne zapewnia doskonałe zabezpieczenie metalu oraz łatwość jego utrzymania w czystości. Lakierowane powłoki charakteryzują sie dużą trwałością kolorów oraz odpornością na działania mechaniczne. Możliwe jest uzyskiwanie konstrukcji o          różnych  kolorach od strony wewnętrznej i zewnętrznej. Pozwala to na optymalne zharmonizowanie ogrodu zimowego z dekoracją wnętrza oraz               wykończeniem zewnętrznym budynku.
Możliwe jest również uzyskiwanie na powierzchni profili powłok drewnopodobnych

IZOLACJA

W profile wbudowane są przegrody termiczne z materiałów syntetycznych. Dzięki nim możliwe jest zapewnienie wysokiej     izolacyjnosci pomieszczenia i co za tym idzie zmniejszenie strat energii czyli kosztów ogrzewania oraz uniknięcie kondensacji pary     wodnej. Przegroda termiczna polepsza także izolacyjność akustyczną pomieszczenia.
Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technicznym w systemach werandowych flandria zachowana jest izolacyjność termiczna ze          wszystkich stron : od strony dachu, rynny i muru


WENTYLACJA
Utrzymanie odpowiedniej temperatury i wilgotności powietrza wewnątrz werandy osiągane jest przez naturalne doprowadzenie chłodniejszego powietrza w dolnej części oraz regulowany odpływ gorącego i wilgotnego powietrza w górnej części ogrodu zimowego. Jednym ze sposobów na odprowadzenie nadmiaru ciepłego powietrza są okna dachowe. Mogą one być otwierane za pomoca specjalnych pochwytów lub silowników sterowanych elektrycznie.
Innym sposobem są mechaniczne wyciągi wykonane z jednego lub kilku wentylatorów. Urządzenia te mogą być sterowane automatycznie zgodnie z zadanymi parametrami takimi jak nasłonecznienie, wiatr, temperatura i wilgotność powietrza.
Dodatkowym wyposażeniem werandy mogą byc moskitiery pozwalające na swobodne otwieranie okien i drzwi przesuwnych bez ryzyka przedostawania się owadów.

WSPÓŁPRACUJEMY

 

 

Strona główna Strona główna Mapa strony Kontakt